Poznaj najprostszy sposób: Skuteczna pułapka na komary, którą stosuje nie od dziś.

Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć letnie wakacje, szczególnie pod wieczór lub na noc. Najbardziej dokuczliwe może być zwłaszcza przebywanie w pobliżu zbiorników wodnych – jezior czy stawów lub dużej rzeki.

Jak możemy poradzić sobie z tymi owadami, jeżeli zapomnimy o zabraniu ze sobą sprayu odstraszającego komary?

Wspaniałym i skutecznym rozwiązaniem będzie opisana poniżej domowa, prosta metoda stworzenia pułapki. Tego typu plastikową pułapkę możemy umieścić zarówno na dworze, jak i w domu czy pokoju. Plastikowa konstrukcja jest mało kosztowna, nieskomplikowana, a na jej zrobienie wystarczy poświęcić jedynie 5 minut.

Pułapka jest w stanie skutecznie łapać nie tylko komary, ale także muszki owocówki, muchy czy osy nawet przez 2 tygodnie!

Niezawodny sposób na komary – potrzebne przedmioty

  • plastikowa, 1,5-litrowa butelka
  • cukier granulowany
  • 2 łyżki
  • ciepła woda
  • 1 szklanka
  • suche drożdże
  • 1 łyżeczka
  • fragment folii, gazety bądź ciemnego materiału.

Wykonanie pułapki na komary

Na wysokości 1/3 butelki odcinamy jej stożek za pomocą ostrego noża lub scyzoryka.

Do środka wlewamy szklankę ciepłej wody (jej temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza). Następnie dodajemy cukier granulowany i starannie mieszamy.

Do mikstury dodajemy drożdże, ponownie mieszając całość.

Odcięty wcześniej stożek umieszczamy w środku butelki (zwężającą się częścią do wewnątrz). Przymocowujemy obie części klejem lub taśmą, tak by idealnie do siebie przylegały.

Dokładnie owijamy butelkę folią gazetą lub ciemnym materiałem, przymocowując wokół krawędzi. Pułapka jest gotowa!

Ta plastikowa pułapka na komary może być umieszczona na zewnątrz lub w ciemnych kątach wewnątrz pomieszczenia. Owady wpadną w nią, przyciągnięte brakiem światła i intensywnym zapachem fermentacji. Lepkie ściany i wąski otwór uniemożliwi im wydostanie się, dlatego zginą w obecnej w butelce wodzie.

Jeżeli chcemy zwabić osy, muszki czy szerszenie, możemy umieścić wewnątrz pułapki coś słodkiego – miód, dżem czy kawałki owoców.