Wystarczy 5 minut, aby pozbyć się tłustych osadów z mebli – Bez potrzeby kupowania drogich środków. 

Jest prosty sposób na to, aby Twoje szafki w kuchni były czyste bez wysiłku i zbędnej chemii.

Zapomnij o testowaniu ciągle nowych produktów, które wbrew wielu zapewnieniom nie zawsze są skuteczne, a przy tym nadszarpują Twój domowy budżet. Wystarczy poznać kilka trików, dzięki którym miejsca, w których zbiera się najwięcej trudnego do usunięcia brudu, będą zawsze lśnić czystością, a Ty zaoszczędzisz sobie trochę czasu i pieniędzy.

Aby rozprawić się z tłustymi osadami w Twojej kuchni, przygotuj:

  • 3 łyżki płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie
  • 2 łyżki oleju
  • 60 ml octu
  • sok wyciśnięty z dwóch cytryn
  • 200-300 g sody oczyszczonej

Sposób wykonania:

W jednej misce wymieszaj dokładnie wszystkie składniki. Następnie nałóż warstwę powstałej pasty na czyszczone powierzchnie i pozostaw na 5 minut. Po tym czasie przy pomocy gąbki usuń powstałą pianę. Jeżeli są miejsca trudno dostępne, w których zgromadził się brud, wykonaj powyższą czynność przy pomocy szczoteczki do zębów lub wykałaczki.

Płytki ścienne w kuchni można łatwo wyczyścić rozpuszczając w 4 l ciepłej wody 4 łyżki boraksu, 100 ml ciekłego amoniaku i 100 ml octu. Czyszczone powierzchnie należy zwilżyć przygotowaną mieszanką, a po chwili zetrzeć widoczny brud.

Chcąc rozprawić się z brudną lodówką i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, sięgnij po sodę oczyszczoną. Jest to skuteczny środek na różnego rodzaju zabrudzenia.

Na 1 l wody przygotuj 4 łyżki sody oczyszczonej. Wszystko dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj wnętrze lodówki i odczekaj dłuższą chwilę. Następnie przetrzyj całą lodówkę czystą szmatką. To niezawodny sposób na czystą i pozbawioną niepożądanych zapachów lodówkę.

Okna w Twojej kuchni mogą również na dłużej pozostać czyste, dzięki przetarciu ich, przy pomocy miękkiej szmatki, kilkoma kroplami gliceryny. Zabieg należy przeprowadzić podczas sezonowego mycia okien.

Taki zabieg zagwarantuje, że szyby na dłużej zachowają swoją czystość, a opary kuchenne oraz tłuszcz będą mniej osadzać się na oknach.