Maseczki, które usuwają przebarwienia ze skóry jak gumka. Tanie i naturalne środki zawsze najskuteczniejsze

Nie wszyscy mają idealną cerę i jednolitą skórę. U wielu osób zdarzają się zażółcone plamy i przebarwienia. Można je ukryć pod makijażem, ale naprawdę miło jest się poczuć dobrze i świeżo także od razu po pobudce. Istnieją maseczki, które działają niemalże jak gumka do ścierania i pomagają w uporaniu się z plamami skórnymi.

Oczywiście można iść do kosmetyczki, ale jest to kosztowne. Równie drogie są leki dermatologiczne, które w dodatku nie zawsze pasują do każdego rodzaju skóry. Tu mogą pomóc naturalne produkty, które rozjaśnią Twoją skórę i ujednolicą kolor pigmentu.

Rozjaśnianie skóry w domowych warunkach

Sok z jagód

Jagody, ale także czarna i czerwona porzeczka lub żurawina, doskonale wybielają cerę. Wystarczy wycisnąć z nich sok, nawilżyć waciki lub gazę i na kwadrans położyć kompres na twarz. Po 15 minutach wystarczy je zmyć.

Soda oczyszczona

Na łyżkę z sodą dolej odrobinę wody w taki sposób, by powstał gęsty, zawiesisty płyn. Wmasuj go dokładnie w miejsca na skórze, których dotknęły przebarwienia, a potem po prostu umyj wodą.

Sok cytrynowy

Niektórzy niestety mają alergię na cytrusy, ale jeżeli Cię to nie dotyczy, to spokojnie możesz używać maseczki wybielającej z soku z cytryny i kwaśnej śmietany. Wystarczy je wymieszać w równych ilościach, nałożyć na kwadrans na twarz a potem obficie spłukać.