Sztuczki, które sprawią, że twoje rośliny bujnie zakwitną.

Być może zdarzyło ci się, że kupiłaś piękną roślinę, przyniosłaś ją do domu, a po kilku dniach zaczęła więdnąć i odpadać.

Na pewno chciałabyś wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć. Rośliny, które kupujemy w ogrodzie lub w supermarkecie, po przyniesieniu do domu odczuwają znaczną zmianę temperatury, co może mieć negatywny wpływ na ich wygląd.

Przynosimy Ci najlepsze nawozy, które możesz znaleźć w swojej domowej kuchni. Zmiany w narażeniu rośliny na silne nasłonecznienie, wahania wilgotności lub brak składników odżywczych powodują, że roślina przestaje kwitnąć. Zafunduj im to naturalne odżywienie, dzięki któremu je ożywisz i znów zaczną pięknie kwitnąć.

Torebki herbaty

Jeśli regularnie pijesz herbatę, nigdy nie wyrzucaj zużytych torebek herbaty. Są doskonałymi sprzymierzeńcami w nawożeniu gleby naszych roślin, zwłaszcza róż.

Nie zapomnij usunąć wyschniętych kwiatów, aby mogły zrobić miejsce na nowe kwiaty i kontynuować proces. Wystarczy wysuszyć zużyte torebki herbaty, wylać ich zawartość i wymieszać z ziemią.

Cynamon