Po co wydawać niepotrzebnie, skoro możesz zrobić to sama o wiele taniej. Zrób praktyczne rolety samemu za kilka złotych.

Własnoręcznie zrobione rolety to świetna alternatywa dla zwykłych zasłon i rolet, ponieważ łączą w sobie zalety obu.

Przydają się w pokojach, na balkonie i na wsi, niestety często ich ceny są nieuzasadnione. Na szczęście istnieje sposób na zrobienie własnych rolet za kilka groszy.

Można je wykonać stosunkowo szybko, łatwo i przede wszystkim tanio.

Potrzebujemy:

  • rury polipropylenowe
  • 3 uchwyty do rur
  • 2 końcówki rurek
  • taśma izolacyjna
  • płótno lub inny wybrany materiał tekstylny
  • super klej
  • pasek kablowy

Przygotowanie:

Najpierw zmierz wymagane wymiary, abyś mógł wybrać potrzebne płótno lub tkaninę. Nie zapominaj, że musisz również wziąć pod uwagę dodatkową długość mocowania tkaniny do rur.

Teraz zrobimy znaki na rurkach, które posłużą jako prowadnica do równomiernego przyklejenia jednej z krawędzi płótna do rurki. Przyklejamy krawędź, a następnie nawijamy płótno na tubę.  Na tym etapie nie zapomnij o miejscu mocowania obu końców rury.

Aby roleta zwisała równo, musi być obciążona.  W tym celu można wykorzystać np . listwę na kable , którą mocuje się na całej długości wolnej krawędzi płótna.

Teraz możesz przejść do samego uchwytu. Jeśli twoja rura jest mniejsza niż wspornik montażowy, możesz użyć taśmy izolacyjnej. Naklej go w odpowiedniej ilości warstw, aby uzyskać pożądany rozmiar, a jednocześnie taśma będzie przeciwdziałać niepożądanemu przesuwaniu się płótna na boki.

Pośrodku jednego z końców zrób mały kanał, w który włożysz sznurek regulujący długość żaluzji.

Włóż kołki po obu stronach konstrukcji, nawlecz na jeden z nich linkę regulującą długość i roleta jest gotowa.

Teraz pozostaje tylko przymocować roletę do okna.

Powodzenia!