Ocet może być zastąpiony przez detergenty w praniu i może być stosowany zamiast drażniących i sztucznych chemikaliów. Instrukcje.

Ocet jest dobrym wyborem do prania bielizny.

Wiele z najbardziej znanych proszków do prania zawiera toksyczne składniki, które mogą powodować podrażnienia skóry, a nawet reakcje alergiczne u osób o wrażliwej skórze.

Zwykły ocet jest bezpieczniejszy i zdrowszy. Ocet to doskonały wybór. Jest on również bezpieczniejszy dla Twojego zdrowia. Możesz go również używać do prania ubrań. Ważne jest, aby dobrze się bawić podczas robienia prania.

Delikatne pranie

Zdolności zmiękczające octu są lepsze niż wielu innych środków zmiękczających. Warto o tym pamiętać podczas prania ręczników i pościeli. Po użyciu innych środków zmiękczających mogą one stać się bardziej szorstkie, co zmniejsza ich komfort.

Usuwanie plam

Ocet może być również używany do usuwania plam. Ocet i soda oczyszczona tworzą świetny zespół, dzięki czemu można pozbyć się uporczywych plam. Nie potrzebujesz drogich odplamiaczy.

Przywracanie bieli starym tkaninom

Ocet jest doskonałym sposobem na pozbycie się cząsteczek brudu ze względu na jego kwaśny charakter. Ocet może być stosowany do przywrócenia pożółkłych ręczników lub koszul, które zostały zmatowione.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów stęchlizny

Każdy z nas tego doświadczył. Po wypraniu prania, ubrania nie wyschły prawidłowo, a pranie pachnie stęchlizną i wilgocią. Dotyczy to również odzieży używanej, którą można kupić w sklepach z używaną odzieżą. Aby pozbyć się tych nieprzyjemnych zapachów, można użyć octu.

Ocet i konserwacja kolorów

Ocet, dzięki swojemu unikalnemu składowi, jest środkiem chroniącym kolory. Ocet może również zachować oryginalny kolor ubrań, co może pomóc przedłużyć ich żywotność.

Działanie antystatyczne

Możesz zapomnieć o elektryczności statycznej w swetrach i sukienkach, dodając niewielką ilość octu do prania.

Ochrona przed plamami

Aby zabezpieczyć się przed nieoczekiwaną zmianą koloru, możesz użyć odrobiny octu do prania rzeczy kolorowych. Jak to zrobić? Jasne rzeczy możesz umyć w occie, a potem będziesz mógł je prać bez obaw.

Ochrona przed kamieniem

Ocet jest również dobrym rozwiązaniem dla pralek. Chroni je przed pleśnią, kamieniem i innymi szkodliwymi bakteriami, a także usuwa nieprzyjemne zapachy.

Zastosowanie

Ocet zaleca się spożywać w ilości od 100 do 200 ml w zależności od jego przeznaczenia. 100ml może być stosowany do usuwania nieprzyjemnych zapachów, środków antystatycznych, odświeżania kolorów oraz wybielaczy. W celu zabezpieczenia pralki lub usunięcia uporczywych plam należy użyć 200ml.

Czego należy unikać?

Ocet nie jest dobrym wyborem dla wszystkich tkanin. Unikaj jedwabiu, satyny, szyfonu, aksamitu, skóry i koronki.