Piękne kwiaty i bujne liście gwarantowane. Jak zapewnić im piękny rozkwit storczyków – wystarczy zastosować ten nawóz.

Zapewne czytasz ten tekst, bo lubisz kwiaty.

Nic dziwnego, rośliny w domu nadają wnętrzu niesamowity wystrój, energię i są niezastąpionym elementem natury. Ale jeśli chcemy, aby rośliny wyglądały pięknie przez długi czas, musimy nauczyć się o nie dbać. Każdy ma swoje sposoby na dbanie o kwiaty, jedni mniej, a drudzy bardziej efektywne.

Dziś dowiesz się, jak sprawić, by Twoje storczyki rosły w szybkim tempie. Tym sposobem, który zaraz poznasz, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, które przeznaczyłbyś na kupny nawóz, ale również dasz swoim odpadkom drugie życie.

Może już się domyślasz, że chodzi o nawóz z fusów kawy.

Jeśli lubisz kawę, to zapewne w domu parzysz ją codziennie, więc nie będziesz miał problemu z nazbieraniem odpowiedniej ilości fusów. Zanim jednak poznasz ten sposób, warto przypomnieć, jak pielęgnować storczyki, które wbrew pozorom nie są najłatwiejszymi kwiatami. Nie bez powodu nazywane są kapryśnymi roślinami.

Nie zdziw się, że będą więdnąć, gdy postawisz je w przeciągu.

Storczyki nie lubią zbyt dużej ekspozycji na słońce, ale nie mogą też stać w miejscu zbyt ciemnym. Co ważne, są to rośliny, które świetnie kwitną w miejscach wilgotnych – zadbaj więc, aby w Twoim domu nie było zbyt sucho.

Oczywiście, prawidłowe dbanie sprawi, że przez długi czas będziesz cieszył oko ich pięknym wyglądem, ale dzięki zastrzykowi kofeiny będziesz mógł się pochwalić ich bujnymi, soczystymi liśćmi.

Po wypiciu kawy odłóż fusy, a następnie odłóż je do momentu, aż wyschną i przesyp do słoiczka. Następnie w 3 litrach wody rozpuść 100g fusów i poczekaj 5 godzin. Po tym czasie odcedź powstały nawóz, a następnie podlej nim swojego storczyka.

Pamiętaj, żeby zbyt często nie używać tego nawozu – pomaga on tylko, gdy kwiat ma problemy z kwitnięciem.