Gwarantowany bujny rozkwit storczyków i innych kwiatów. Właściciel kwiaciarni doradził mi w kwestii pielęgnacji kwiatów.

Nie ulega wątpliwości, że o rośliny doniczkowe trzeba dbać.

Podlewanie to nie wszystko, warto je również regularnie nawozić. Oto dwa świetne sposoby na bardzo tani domowy nawóz. Odżywi on kwiaty będące nawet w bardzo złym stanie, pomagając im rozkwitnąć na nowo.

Do jego wykonania potrzebne będą jedynie banany, a właściwie ich skórki. Posiadają w sobie dużą ilość magnezu, potasu, fosforu i innych cennych minerałów, dzięki czemu są doskonałym naturalnym nawozem. Warto więc nie wyrzucać ich do kosza, a wykorzystać w dobrym celu.

I sposób:

Skórkę od banana włożyć do słoika i zalać 1 litrem ciepłej wody. Tak przygotowany roztwór zostawić na przynajmniej 24 godziny w ciemnym, suchym miejscu. Po upływie tego czasu nawóz jest gotowy do użytku. Preparatem tym można również spryskiwać liście roślin. Skutecznie odstraszy to od nich insekty.

II sposób:

Wysuszyć skórki od banana. Zmiażdżyć je i zakopać w pobliżu korzeni kwiatów. Dzięki temu wraz z rozkładem, do gleby przedostaną się zawarte w nich wartości odżywcze. Takie nawozy z pewnością pomogą roślinom urosnąć dużo szybciej, a nawet – zakwitnąć wcześniej.

Trzeba jednak pamiętać, że kwiatów nie należy nawozić zimą! Lepiej poczekać do wiosny. Warto również dodać, że skórka od banana może z łatwością usunąć brud i kurz z liści. Wystarczy je tylko nią wypolerować.