Jak panierować kotlety, aby mięso było miękkie, soczyste i praktycznie rozpływało się w ustach – Trik, który powinna zastosować każda gospodyni domowa.

Idealna panierka do kotletów

Choć kotlety same w sobie są dość częstym gościem na polskich stołach to każda gospodyni domowa wie, że przygotowanie dobrej panierki to klucz do tego aby kotlety były wyjątkowe. Niestety zła panierka może skutkować tym, że panierka będzie odwarstwiała się od naszych kotletów.

A samo danie przez to będzie nieestetyczne i mam smaczne. Oto wyjątkowa sztuczka kucharska, która sprawia że kotlety są wyjątkowo miękkie i soczyste, a panierka od nich nie odpada. Kotlety za panierowane w ten sposób są chrupiące, soczyste, a co więcej pięknie się prezentują.

Jak sprawić aby panierka była wyjątkowa?

Tak naprawdę do przygotowania wyjątkowych kotletów potrzebne jest niewiele, nie trzeba mieć frytkownicy oraz specjalnej bułki tartej. Kotlety oczywiście w pierwszej kolejności ubijamy i solimy. Następnie należy namoczyć je w mleku na około godzinę. To właśnie dzięki mleku nasze kotlety później będą miękkie i soczyste.

Następnie przy panierowania należy skorzystać z dwóch zasad głównych panierowania. W tym procesie bardzo ważna jest odrobina piwa w jajkach, a także pół gruba mąka. Wszystkie utuczone i zamarynowane w mleku kotlety panierujemy w następujący sposób: na początek w mące.

Później w jajku z piwem, później ponownie w mące, ponownie w jajku z piwem i dopiero potem w bułce tartej. Choć Proces ten jest nieco wydłużony niż tradycyjne panierowanie to daje nam gwarancję na przepyszną chrupiącą panierkę. Co więcej metoda ta sprawia, że panierka jest zawsze taka sama. Tak przygotowane kotlety można smażyć na oleju, aczkolwiek zaleca się usmażenie ich na smalcu.

Oto przepis na fantastyczne kotlety według przepisu szefa kuchni

Składniki potrzebne do przygotowania kotletów:

  • mleko,
  • kotlety wieprzowe,
  • bułka tarta,
  • mąka,
  • jajka,
  • odrobina jasnego piwa,
  • kilka kromek chleba lub czerstwe rogaliki.

Sposób przygotowania:

Wieprzowinę należy ubić i posolić następnie namaczamy ją w mleku i odstawiamy na co najmniej godzinę. Oczywiście kotlety warto zostawić w marynacie mlecznej na całą noc w lodówce. Wówczas mięso będzie jędrne delikatne, a także wyjątkowo soczyste.

Dopiero po tym, jak kotlety zostaną zamarynowane w porządnie w mleku należy je obtoczyć w panierce a następnie usmażyć. Stare bułki mielimy na bułkę tartą i osypujemy do nich gotową bułkę tartą. W osobnym naczyniu ubijamy jajka z odrobiną jasnego piwa. Do osobnego naczynia nasypujemy mąkę.

Następnie każdy kotlet obtaczamy w następujący sposób: najpierw w mące, potem w jajku wymieszanym z odrobiną piwa, potem znowu w mące i znowu ubitym jajku, a dopiero na koniec w bułce tartej. Całość smażymy na smalcu.

Po wyciągnięciu każdy kawałek mięsa można odstawić na papier kuchenny, aby odsączyć nadmiar tłuszczu. Natomiast jeśli chcemy aby nasze kotlety usmażyły się bez tłuszczu należy rozgrzać piekarnik do temperatury 110 stopni Celsjusza.

Na blaszce układamy kromki chleba lub rozkrojone rogaliki skropione odrobiną tłuszczu, a na nich układamy mięso. Następnie mięsko przykrywamy ponownie kromkami chleba bądź rogalików, a całość na koniec przykrywamy pokrywką i pieczemy około 45 minut.